Jak zjistit na co je dítě alergické

Alergie je problém současné doby. Jak pro obtěžující příznaky, tak proto, že efektivní a krátkodobá léčba v podstatě neexistuje. Také málokdo ví, zda jeho potomek bude nebo nebude na něco alergický. Jak zjistit, na co může být alergické právě vaše dítě? Podívejte se na možné metody.

Zdravotní problémy mohou být důsledkem alergie

Ne každý zdravotní problém musí být způsobený třeba jenom nachlazením. Pokud se objeví ucpaný nos, nebo napuchlé oči, může to být jasným znakem alergické rýmy. V takovém případě je spouštěčem například prach, nebo pyl. Jde o nejčastější projevy alergie a vystavením dítěte vůči konkrétnímu alergenu snadno zjistíte, který to je. Samozřejmě zde doporučujeme opatrnost, jelikož některé alergické reakce mají až bouřlivý průběh.

Alergie může být na cokoliv

Není to jenom pyl a prach. Mohou to být domácí mazlíčci, stejně jako roztoči, nebo například jídlo. Proto pozorujte jakékoliv reakce dítěte a zapisujte si, co vše během poslední doby dělalo. Následně vylučovací metodou zjistíte, co je onen hlavní problém. Následně si můžete své domněnky otestovat a zjistit, co je tím problémovým alergenem, před kterým je nezbytné vašeho potomka chránit.

Nejpřesnější bude alergolog

Pokud chcete mít přesné informace o alergenech, je vhodné vyrazit do nejbližší alergologické ordinace. Nejlépe potom mimo sezonu – tedy v období zimy. Metoda zjištění, na co je dítě alergické, je celkem jednoduché. Provádí se na kůži, která je lehce poškozena a následně je na dané místo aplikován alergen. Kde se nic neděje, tam je vše v pořádku. Kde se vytvoří pupínek, tam se ukazuje jasná alergická reakce. Čím je daná reakce větší, tím pochopitelně vaše dítě více alergické. Následně obdržíte lékařskou zprávu o tom, na co je vaše dítě alergické a co jsou ty nejvíce rizikové alergeny, před kterými bude vhodné ho chránit.

Publikováno: 30. 01. 2018

Kategorie: Léčba alergie

Autor: Denisa Štěpánová