Prevence alergie

Alergie je velmi obtěžující zdravotní problém, se kterým se potýká stále více lidí v jakémkoliv věku. A to samozřejmě včetně dětí. Pokud chcete to své chránit, podívejte se na možnosti prevence alergie, které patří mezi nejlepší.

Nezapomínejte na kojení

Začít je vhodné už v útlém věku. Nejenom, že má mateřské mléko velmi blahodárný vliv na zdraví dítěte, a že mu dodává vše potřebné, co ke svému životu potřebuje. Je také cestou, jak oddálit chvíli, kdy díky přijde do styku s konkrétním možným alergenem. V tomto směru je naše rada celkem jasná. Jako prevence alergie dobře funguje to, že budete svého potomka kojit co možná nejdéle.

Kombinujte různé potraviny, v menším množství

I toto je krok, který funguje. U dětského organismu je to v případě stravy stejné, jako v případě různých nemocí. Tělo si dokáže na potravinu navyknout a vytvořit si protilátky. Proto je dobrá prevence alergie to, že budete postupně kombinovat různé druhy potravin, ale jenom v menším množství. Při tom budete pozorovat reakce dítěte. A pokud se neobjeví, je vše v pořádku. Postupně zvyšujte dávky a naučte dítě jíst co nejpestřejší stravu.

Mějte doma čisto

Říká se, že čistota je půl zdraví. Platí to i o alergii. Základem prevence je tedy udržovat váš byt nebo dům v čistotě. Velmi známým alergenem je prach, který je vhodné pravidelně utírat a odstraňovat. Pravidelným luxováním také odstraníte roztoče z koberců, sedaček, nebo matrací na postelích. V době pylové sezony naopak není vhodné příliš větrat a vystavovat potomka velkým dávkám těchto alergenů.

Pozor na domácí mazlíčky

I když je děti mohou milovat, musíme říci, že někteří jsou problémem. Hlavně potom kočičí srst můžeme zařadit mezi nejznámější alergeny. I tudy vede preventivní cesta. Buď mazlíčka nepořizujte vůbec, nebo jenom toho, na kterého váš potomek alergický skutečně není, a očekáváte, že v budoucnu ani nebude.

Publikováno: 23. 01. 2018

Kategorie: Zdravý životní styl

Autor: Denisa Štěpánová