Jak na chlad v domě? Přečtěte si, jak efektivně vyzrát na zimu!

Co dělat, až léto skončí a přichází na řadu zimní období? Už jen tato představa vás děsí? Doufám, že vás trochu uklidníme, když řekneme že v tom rozhodně nejste sami. Pro spoustu z nás jsou nízké teploty v zimních měsících obzvlášť náročné. S nimi přicházejí nepříjemné nachlazení, rýma a také chřipky.

Ovšem zima nemusí být pouze plná trablí, ale přináší s sebou mnoho krásně prožitých momentů při vánočním stromku s rodinou, rozbalování dárku anebo oslav nového roku. Zaměřili jsme se, jak účinně vyzrát na negativní vlastnosti tohoto období a přichystali jsme si pár rad, aby vám příjemné chvíle zima jen tak nepokazila.

Tip: Dejte si pozor na kontaminovanou klimatizaci, důležité je klimu čistit, bez ohledu na to, zda jde o nástěnnou nebo mobilní variantu.

Dbejte na ideální pokojovou teplotu.

Není žádné tajemství, že ideální pokojová teplota značně prospívá našemu zdraví. Jestliže radiátory na mrazivé dny nestačí, nemusíte nutně doma nosit několik svetrů, abyste se zahřáli. Dobrou možností, jak si s nízkou teplotou v místnosti poradit je pořízení mobilního topidla (třeba značky MASTER), které se spolehlivě a efektivně postará, aby „kosa“ v domě už nebyla váš problém.

Do domácnosti bychom doporučili elektrické topidlo, a to z důvodu, že neprodukují do vzduchu v místnosti žádné spaliny a nemusí se odvětrávat. Do průmyslových prostorů pak patří úplně jiná topidla.

Pozor na chřipky a nachlazení

V dnešní době je sice hlavním tématem koronavirová pandemie, ale neměli bychom zapomínat i na ostatní nemoci, které zdaleka nevymizely. Přece jenom takové nachlazení mnohé dokáže pořádně potrápit a chřipka taky není zrovna příjemná záležitost. Jak tedy těmto nemocem předcházet? Zkuste začít změnou v jídelníčku. Místo klasické snídaně si dejte třeba vývar, který vás obohatí o potřebně živiny. Doplňujte Vitamín C ve formě tablet. Proč zrovna v této formě? Protože citrusové plody vás sice obohatí vitamíny, ale zároveň organismus ochladí, což není v zimním období zrovna ideální.

Tip na závěr: Nejen chlad, ale také vlhkost - i ta je nepřítelem č. 1. Braňte se proti ní pomocí odvlhčovače. Jedničkou jsou zařízení MASTER.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Denisa Štěpánová